ZarejestrujZaloguj 
Teraz jest 30 sie 2014, o 16:11

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Która wyciskarka ręczna jest najlepsza? :D
PostNapisane: 26 lis 2010, o 16:23 

Witam,
nie było prawdopodobnie jeszcze tematu o wyciskarkach ręcznych :)
zastanawiam się nad kupnem wyciskarki do owoców i warzyw ale na ten cel mogę przeznaczyć max 500zł :D a więc każda elektryczna wyciskarka odpada ;]
przeszperałem w tym celu sporą ilość stron, for itp. ale wciąż nie wiem którą kupić.
Wybrałbym którąś z tych:
- Z-Star
- Manual Juicer
- Healthy Juicer <--- te w ostatecznosci, bo ponoc nie daje rady przy wyciskaniu twardych warzyw typu burak, seler
- lub inna ktora mozecie polecic :)
Czy ktoś z Was posiada jakąkolwiek ręczną wyciskarkę do warzyw i owoców i jest z niej zadowolony?
Czy moze wyciskarki reczne nadaja sie tylko do wyciskania traw a do owocow i warzyw trzeba elektryczna?
W przyszlosci planuje kupic Angel 7500 ale to jeszcze dosc odlegla przyszlosc, wiec chcialem w miedzyczasie kupic cos funkcjonalnego i taniego :)
pozdrawiam i dzieki za pomoc

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Która wyciskarka ręczna jest najlepsza? :D
PostNapisane: 26 lis 2010, o 18:40 
Ja jakiś czas temu zakupiłam wyciskarkę ręczną Porkert 2A - co prawda było to w Czechach, ale pewnie i tutaj można ją dostać. Kosztowała chyba niecałe 200zł (po przeliczeniu). Dla mnie wystarcza!

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2011, o 08:32 
witam:)

faktycznie większość postów jest o wyciskarkach elektrycznych, a o ręcznych tylko wzmianki. Ja osobiście mam elektryczna:) Green star elite, ale ręczne są praktyczniejsze na działce, zajmują mniej miejsca. Oczywiście maja swoje plusy jak i minusy np trzeba się namachać.

Ale ogólnie ja bym obstawiała przy Z-Star jak bym miała kupić ręczną. Cena przystępna, jakościowa bardzo dobra, idealna do traw, liści, łodyg i nie tylko, owoce i warzywa tez da radę. Fajna jest obudowa bo można podejrzeć jak się wyciska :)

można obejrzeć :

http://www.youtube.com/watch?v=ArCQedXV ... re=related

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 mar 2011, o 06:25 
Wodnik
Wodnik

Witam Megan na naszym forum :)
Faktycznie wszystkie te elektryczne maszynki wypychają powoli to co ręczne. Czasem aż żal, no ale człowiek staje się coraz wygodniejszy :)

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2011, o 10:51 
http://allegro.pl/wyciskarka-versapers- ... 61452.html

Ta jest najlepsza

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2011, o 10:57 
http://allegro.pl/z-star-reczna-wyciska ... 30489.html
Z-star jest najlepszy jesl;i chodzi o reczna wyciskarke

ale warto skusić sie tez na matstone 6w1 niewiele drozszy:

http://allegro.pl/wyciskarka-matstone-6 ... 49473.html

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2011, o 18:43 
Witam

Ja również zastanawiam się nad kupnem wyciskarki - ręcznej, ze względu na to, że elektryczne przekraczają mój budżet. Przeszukałem kilka for dla wegetarian oraz witarian ogólnie polecane są te które wymieniła TaxCollector :
-Healthy Juice - jak dla mnie zbyt plastykowy - chciałbym wyciskać również twardsze owoce i warzywa
-Z-Star - za drogi i też mi się wydaje niezbyt stabilny
-Manual Juicer - też dosyć drogi jednak mam dla niego alternatywę może ktoś się podzieli opinią na temat urządzenia o nazwie BERGNER BG-3710 [http://allegro.pl/zeliwna-wyciskarka-do-sokow-bergner-promocja-i1611349094.html]

Różnice między Manual Juicer a BERGNER BG-3710 :
-cena
-materiał:ten pierwszy-stal nierdzewna, drugi-odlew żeliwa, stal nierdzewna, podobno rdzewieje(1 opinia na forum wege)

Jednak jest jeszcze jedna maszynka u nas trudno dostępna, to czeska firma : Lis na ovoce PORKERT 2A

Może ktoś wie gdzie ją dostać za rozsądną cenę ?

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 maja 2011, o 15:59 
Wodnik
Wodnik

Niestety o tej nie słyszałam, natomiast to co wspomina Tax, to faktycznie dobre modele

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 maja 2011, o 21:29 
[quote="Daniel"]Witam

Ja również zastanawiam się nad kupnem wyciskarki - ręcznej, ze względu na to, że elektryczne przekraczają mój budżet. Przeszukałem kilka for dla wegetarian oraz witarian ogólnie polecane są te które wymieniła TaxCollector :
-Healthy Juice - jak dla mnie zbyt plastykowy - chciałbym wyciskać również twardsze owoce i warzywa
-Z-Star - za drogi i też mi się wydaje niezbyt stabilny
-Manual Juicer - też dosyć drogi jednak mam dla niego alternatywę może ktoś się podzieli opinią na temat urządzenia o nazwie BERGNER BG-3710 [http://allegro.pl/zeliwna-wyciskarka-do-sokow-bergner-promocja-i1611349094.html]

Różnice między Manual Juicer a BERGNER BG-3710 :
-cena
-materiał:ten pierwszy-stal nierdzewna, drugi-odlew żeliwa, stal nierdzewna, podobno rdzewieje(1 opinia na forum wege)

Jednak jest jeszcze jedna maszynka u nas trudno dostępna, to czeska firma : Lis na ovoce PORKERT 2A

Może ktoś wie gdzie ją dostać za rozsądną cenę ?[/quote]

Nie znajdziesz nic lepszego z ręcznych od z-star - jest bardzo stabilny waży z 3kg(alumniniowa obudowa) - jest wielki, na zdjęciach tego nie widać - od solo star różni się tylko napędem...
pozdrawiam
m.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 cze 2011, o 17:38 
Witam

Dziękuje za odpowiedzi. Póki co z powodu małych funduszy kręcę wyciskarką BERGNER BG-3710. Dość ciekawym faktem jest, że na górze obudowy (tam gdzie wrzuca się owoce czy warzywa) pisze 2a . Mam wrażenie jakby ktoś ewidentnie zrobił podróbę Lis na ovoce PORKERT 2A, nie widziałem tej maszynki jednak nazwa modelu sama to sugeruje. W sumie maszynka jest identyczna jak Manual Juicer z tą różnicą, że ta którą posiadam jest z żeliwa i jak się domyślacie ściera się ślimak (ta wielka śruba).
Co do HealthyJuicer na tym filmie [http://www.youtube.com/watch?v=Jzm0-gZIpPU&feature=related] widać w momencie 2:25 jak krojona jest marchewka w paski a w 2:32 widać jak wyskakują wiórki, więc chyba nie jest taka zła do twardych warzyw. Tutaj zaletą jest sitko nakładane na pojemnik a nie wewnątrz maszynki (mi osobiście zatyka sie po kilku warzywach tzn. sok leci ale słabo, bo wyciskam miąższ-może zbyt długo śrubę mam zakręconą ? nie wiem)
Jakby ktoś chciał więcej info to powiedzcie :)

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC