ZarejestrujZaloguj 
Teraz jest 23 lis 2017, o 10:54

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 29 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Witamina D
PostNapisane: 5 gru 2016, o 08:50 

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 cze 2016, o 07:47
Zastanawiam si─Ö w┼éa┼Ťnie czy bra─ç suplementy czy lepiej jest diet─Ö przystosowa─ç tak, aby po prostu by┼éa boga w t─ů witamin─Ö D :shock:

G├│ra
 Zobacz profil Wy┼Ťlij prywatn─ů wiadomo┼Ť─ç  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 gru 2016, o 07:28 

Do┼é─ůczy┼é(a): 6 gru 2016, o 06:56
A mo┼╝e najlepiej odwiedzi─ç dietetyka jakiego┼Ť?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 gru 2016, o 12:31 

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 lis 2016, o 10:58
Zdecydowanie lepiej wszystkie witaminy (nie tylko wit. D) dostarcza─ç organizmowi w postaci warzyw i owoc├│w (czyli w formie naturalnej), a nie w postaci suplement├│w (chemii). Witaminy dostarczane organizmowi z owoc├│w czy warzyw lepiej wch┼éaniaj─ů si─Ö i przyswajaj─ů przez organizm. Ka┼╝dy lekarz czy to dietetyk czy urolog to stwierdzi.
http://urolog1.livejournal.com/profile/
http://connect.nola.com/user/urolog%20biz/index.html

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sty 2017, o 14:21 

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 sty 2017, o 13:27
Problem polega na tym, ┼╝e nie ka┼╝da witamina pochodz─ůca z owoc├│w i warzyw jest tak samo dobrze przyswajana przez organizm. Niekt├│re witaminy i minera┼éy wch┼éaniaj─ů si─Ö tylko w niewielkich ilo┼Ťciach, mimo tego, ┼╝e w samym produkcie jest ich ca┼ékiem sporo. Najlepiej zbada─ç poziom tych substancji w organizmie, a wyniki skonsultowa─ç ze specjalist─ů, bo mo┼╝e okaza─ç si─Ö, ┼╝e suplementacja b─Ödzie niezb─Ödna do prawid┼éowego funkcjonowania organizmu.
W pokarmach niestety nie ma zbyt du┼╝ych ilo┼Ťci witaminy D, dlatego zim─ů i latem dobrze jest stosowa─ç odpowiednio dobrane preparaty, kt├│re uzupe┼éni─ů ewentualne niedobory.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2017, o 15:42 

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sty 2017, o 17:38
Ja bym odradzała suplementację gdyż organizm przyzwyczaja się do sztucznych składników i potem nie przyjmuje tych naturalnych..

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2017, o 13:53 
Napojowiec
Napojowiec

Do┼é─ůczy┼é(a): 9 pa┼║ 2016, o 19:36
Witamina D tak jak i inne witaminki s─ů bardzo istotne zar├│wno u dzieci jak i doros┼éych. Z doros┼éymi osobami nie ma problemu jednak dzieci niech─Ötnie przyjmuj─ů leki i witaminki. Wiem, ┼╝e bardzo fajn─ů form─Ö saszetek maj─ů te http://visolvit.pl/ witaminki. Warto zwr├│ci─ç na nie uwag─Ö :)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2017, o 07:46 

Do┼é─ůczy┼é(a): 19 cze 2017, o 07:39
B┼éonnik marchwiowy Pharmo te┼╝ b─Ödzie dobrym rozwi─ůzaniem. Suplementacja witaminowa przecie┼╝ jest niezb─Ödna.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 wrz 2017, o 09:40 
Starszy Napojowiec
Starszy Napojowiec

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 kwi 2016, o 22:49
O witaminie D bardzo du┼╝o przeczyta┼éam na http://www.e-lekarz24.pl/ . I wiem jak ona jest potrzebna, a u nas niestety w tym roku nie przygrza┼éo s┼éoneczko. Wi─Öc pewnie b─Ödzie trzeba ja uzupe┼éni─ç poprzez suplementacj─Ö. Ale ja zawsz─Ö droni─Ö si─Ö r─Ökami i nogami przed przyjmowaniem lek├│w i suplement├│w. Nikt mi nie wm├│wi, ┼╝e s─ů one naturalne. Przecie┼╝ jak─ů┼Ť chemie maj─ů. A du┼╝o os├│b nie wie tego ale takie suplementy mo┼╝na przedawkowa─ç. Wiecie jakie s─ů objawy nadmiaru witaminy D mi─Ödzy innymi s─ů to nudno┼Ťci, pocenie si─Ö, wymioty, ┼Ťwi─ůt skory czy b├│le g┼éowy i oczu. Wszystko trzeba bra─ç z rozwag─ů. I nie mo┼╝na samemu decydowa─ç czy ma si─Ö niedob├│r czego┼Ť. Lepiej niech to okre┼Ťli lekarz.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 21:35 

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 lis 2017, o 13:47
http://cyklgastro.pl/zdrowe-odzywanie-p ... w-zoladka/ - tutaj znajdziecie wiele ciekawych i moim zdaniem przydatnych porad dotycz─ůcych tego jak radzi─ç sobie oraz jak unika─ç zatru─ç pokarmowych :)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 29 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy to forum: Brak zalogowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: