ZarejestrujZaloguj 
Teraz jest 24 sty 2018, o 01:48

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Zasady gry
PostNapisane: 22 sie 2009, o 11:20 
Nektariusz
Nektariusz

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 sie 2009, o 13:37
Moja wst─Öpna propozycja jest taka:

1. Gracze zaczynaj─ů z 10 000 z┼é got├│wki i kart─ů w┼éasno┼Ťci 1 przetw├│rni.

2. Przed rozpocz─Öciem w┼éa┼Ťciwej rozgrywki gracze ustalaj─ů kolejno┼Ť─ç wybierania swojej fabryki. W zwi─ůzku z tym, ┼╝e fabryk jest 4 to tylu maksymalnie mo┼╝e by─ç graczy.

3. Gracze poruszaj─ů si─Ö po polach w wybranym kierunku o tyle p├│l, ile wyrzucili na 1 kostce. W tej samej kolejce nie mo┼╝na zawraca─ç.

4. Gracz staj─ůc na polu, kt├│re nie ma w┼éa┼Ťciciela mo┼╝e sta─ç si─Ö jego posiadaczem p┼éac─ůc cen─Ö rynkow─ů. Nie zale┼╝nie od tego musi p├│┼║niej wykona─ç zwi─ůzan─ů z nim dzia┼éalno┼Ť─ç.

5. W ka┼╝dej chwili gracz mo┼╝e sprzeda─ç swoj─ů w┼éasno┼Ť─ç do Agencji Rynku Rolnego (ARR) po cenie proponowanej przez agencj─Ö lub innemu graczowi po ustalonej przez nich cenie.

6. Wszelkie op┼éaty i zap┼éaty id─ů do w┼éa┼Ťciciela pola (je┼Ťli ie ma takiego to do banku). Celem zapewnienia p┼éynno┼Ťci rozgrywki ┼╝etony produkt├│w pobierane s─ů i wymieniane przez bank nie zale┼╝nie od w┼éa┼Ťciciela pola.

7. Gracz wchodz─ůcy na pola: "Reklama w Mediach", "Sanepid" i "Festyn" musi wykona─ç instrukcje zwi─ůzane z tym polem.

8. Wej┼Ťcie na pole "Nowy sezon" przez dowolnego gracza oznacza zako┼äczenie starego sezonu owocowego. Wszyscy gracze musz─ů wyrzuci─ç posiadane owoce, warzywa i runo le┼Ťne (zepsu┼éo si─Ö). Soki maj─ů d┼éugi okres wa┼╝no┼Ťci i si─Ö nie psuj─ů tak ┼éatwo. Potem gracze wymieniaj─ů karty reklamy na got├│wk─Ö. Zysk wynosi 1000x wynik rzutu kostk─ů za ka┼╝dy punkt reklamy.

9. Po wej┼Ťciu na pole "?" gracz musi wyci─ůgn─ů─ç specjaln─ů kart─Ö i wykona─ç zwi─ůzane z ni─ů polecenie.

10. Gra ko┼äczy si─Ö po up┼éywie okre┼Ťlonego czasu (np: 1h)

11. Gracz, kt├│remu sko┼äcz─ů si─Ö pieni─ůdze przegrywa i odpada z gry. Zanim to nast─ůpi mo┼╝e sprzeda─ç swoje produkty.

G├│ra
 Zobacz profil Wy┼Ťlij prywatn─ů wiadomo┼Ť─ç  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é: Re: Zasady gry
PostNapisane: 22 sie 2009, o 11:55 
Starszy Napojowiec
Starszy Napojowiec

Do┼é─ůczy┼é(a): 28 lut 2009, o 09:30
Og├│lnie jestem za takimi zasadami...zastanawia mnie tutaj jeden punkt: Ustalenie kolejno┼Ťci wybierania fabryk ? Czy nie ma byc tak, ze kto stanie na danym polu z fabryka, to moze ja kupic lub nie ?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sie 2009, o 13:51 
Nektariusz
Nektariusz

Nie mys┼éa┼éem , ┼╝e dla ka┼╝dego jego fabryka b─Ödzie polem startowym. To o czym wspominasz dotyczy sytaucji jak w Monopoly - wszyscy staruj─ůz jednego pola, chodz─ů w jednym kierunku i kto pierwszy na polu ten je kupuje. W moim zamy┼Ťle by┼éo tworzenie gry wok├│┼é przetw├│rni - producenta sok├│w.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sie 2009, o 13:58 
Starszy Napojowiec
Starszy Napojowiec

Do┼é─ůczy┼é(a): 28 lut 2009, o 09:30
Jest to jaki┼Ť pomys┼é, tylko ┼╝e odpada wtedy mo┼╝liwo┼Ť─ç zr├│┼╝nicowania fabryk, tzn w jednych mogloby sie lepiej, w drugich gorzej zarabia─ç..pozatym jedne bylyby ta┼äsze - drugie dro┼╝sze..a tak, jak w ogole kupic taka fabryke, jak z niej startujemy ?

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2010, o 09:26 
Nektariusz
Nektariusz

Do zasad gry doszły jeszcze monopole:

Monopol oznacza kontrolowanie wszystkich p├│l danego typu np: sad├│w. Posiadanie monopolu powoduje, ┼╝e wszelkie op┼éaty i kary dla innych graczy s─ů podwojone. Je┼Ťli gracz ma te┼╝ inne monopole to za ka┼╝dy mno┼╝nik wzrasta o 1. Np: Gracz A stan─ů┼é na Polu Marchwi a Gracz B ma monopole na polach Sady, Pola i Sprzeda┼╝. To oznacza, ┼╝e op┼éaty s─ů 4x wi─Öksze i ka┼╝de warzywo kosztuje 800 z┼é.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy to forum: Brak zalogowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: