ZarejestrujZaloguj 
Teraz jest 25 cze 2018, o 00:14

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 29 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Nowa gra dobresoki.pl dla starszych graczy
PostNapisane: 20 sie 2009, o 17:32 
Napojowiec
Napojowiec

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 kwi 2009, o 18:04
Ja proponuj─Ö zacz─ů─ç od koncepcji planszowej, tzn jak b─Ödzie wygladac sama plansza: czy b─Ödzie kolo, czy w─ů┼╝, czy mo┼╝e na podobie┼ästwo Eurobiznes (czyli nie mamy startu i mety, a na planszy znajduja sie fabryki, pola) itd - wtedy mo┼╝na dodawa─ç tam jakie┼Ť specjalne pola itd..

G├│ra
 Zobacz profil Wy┼Ťlij prywatn─ů wiadomo┼Ť─ç  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 sie 2009, o 18:01 
Nektariusz
Nektariusz

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 sie 2009, o 13:37
Jad─ůc dzi┼Ť odwiedzi─ç matk─Ö wpad┼éem na pomys┼é planszy.

To jest robocza wersja v0.1

W PDF s─ů to 4 strony A4
W JPG wygl─ůd ca┼éo┼Ťci.

Za┼é─ůczniki:
sok.jpg
sok.jpg [ 218.95 KiB | Przegl─ůdane 3786 razy ]
soki.pdf [367.92 KiB]
Pobrane 459 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2009, o 13:16 
Nektariusz
Nektariusz

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 sie 2009, o 13:37
Oczywi┼Ťcie nie zmienia to faktu, ┼╝e plansza mo┼╝e wygl─ůdac inaczej.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2009, o 16:51 
Starszy Napojowiec
Starszy Napojowiec

Do┼é─ůczy┼é(a): 28 lut 2009, o 09:30
W┼éa┼Ťnie, ┼╝e jest OK, proponuj─Ö zosta─ç przy takiej koncepcji - skupmy si─Ö wi─Öc teraz na szczeg├│┼éach: je┼Ťli kto┼Ť chce zamiast sadu gruszkowego - sad jab┼ékowy, to niech pisze (oczywi┼Ťcie podaj─Ö przesadny przyk┼éad, bo to akurat zadna zmiana).
Odno┼Ťnie zasad gry:
Cytuj:
Sady - rzucasz kostk─ů i musisz kupi─ç tyle owoc├│w ile
poka┼ťe kostka. Ka┼ťdy owoc kosztuje 200 z┼é. Je┼Ťli nie
starczy Ci pieni─Ödzy p┼éacisz 200 z┼é umownej kary ale te┼ť
nic nie kupujesz.

Ja bym tutaj zostawi┼éa wolno┼Ť─ç wyboru dla gracza, chocia┼╝by typu: staj─Ö na tym polu, wi─Öc mog─Ö rzuci─ç kostk─ů (wtedy zasady jak napisa┼ées) lub nie rzuca, bo ma nadziej─Ö, ┼╝e stanie na lepszym polu i kupi cos innego. Wyst─ůpi tutaj element ryzyka (powiedzmy ma 1000z┼é i chce kupi─ç te owoce: jak rzuci kostk─ů, to mo┼╝e by─ç "6" i wtedy jest kara - jak nie rzuci, to mo┼╝e zaprzepa┼Ťci─ç szanse na zakup).

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2009, o 17:09 
Napojowiec
Napojowiec

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sie 2009, o 15:30
Odno┼Ťnie przetw├│rni: rozumiem, ┼╝e je┼Ťli staj─Ö na obcej przetw├│rni, to p┼éac─Ö jej posiadaczowi.
Moja propozycja natomiast jest z innej beczki: zr├│┼╝nicujmy ceny zakupu przetw├│rni, jak i zasady w nich panuj─ůce (zeby nie by┼éo nudno i byl wprowadzony element hazardu: jest poczatek gry i staj─Ö na 1 przetw├│rni, kt├│ra wiem, ┼╝e niezbyt jest rentowna itd - mam wiec do wyboru: albo j─ů kupi─ç, albo liczyc na to, ┼╝e nikt pozosta┼éych nie wykupi, a samemu zas wyrzuci si─Ö np. liczb─Ö 2 i bedzie sie mialo mozliwosc zakupu lepszej przetw├│rni)

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2009, o 17:14 
Starszy Napojowiec
Starszy Napojowiec

No tak, popieram, ┼╝e nie moze byc p├│l o takich samych cechach, wiec niech b─Öda te przetw├│rnie o roznych cenach: kupujemy t─ů najdro┼╝sz─ů, ale za to mamy dzieki niej wieksze zyski i odwrotnie

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2009, o 17:35 
Napojowiec
Napojowiec

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sie 2009, o 15:25
Ja lubi─Ö gry planszowe, ale zazwyczaj po kilku kolejkach staj─ů si─Ö one nudne. Skoro mamy mo┼╝liwo┼Ť─ç zbudowania gry, to zr├│bmy j─ů jak najciekawsz─ů.
Moja propozycja:
Zwi─Ökszmy ilo┼Ť─ç p├│l na planszy i stw├│rzmy ca┼éy cykl produkcyjny, a sam─ů plansz─Ö podzielmy na 4 cz─Ö┼Ťci (4 pory roku). Same za┼Ť pola z sadami zdublujmy, tak, aby w jednym sezonie moznabylo stan─ů─ç na swoim sadzie 2 razy: najpierw zasia─ç/posadzi─ç drzewa, a p├│┼║niej zebra─ç plony.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2009, o 17:38 
Starszy Napojowiec
Starszy Napojowiec

Musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e mi si─Ö zawsze podobaj─ů pomys┼éy i spostrze┼╝enia Niny :)
Dobry pomys┼é - teraz, to trzebaby by┼éo zrobi─ç jeszcze pola z punktami sprzeda┼╝y nasion/sadzonek oraz punktami zwi─ůzanymi z wykonaniem zbioru owoc├│w (stajemy na takim polu i rzucamy kostk─ů - w zale┼╝no┼Ťci od tego mamy mo┼╝liwo┼Ť─ç zatrudnienia osoby do zbioru, a przy wi─Ökszych pieni─ůdzach maszyny zbieraj─ůcej).

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2009, o 17:53 
Napojowiec
Napojowiec

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sie 2009, o 15:25
Dzi─Öki Agatka :)
Do powy┼╝szego pomys┼éu doda┼éabym jeszcze pole, na kt├│rym niech─Ötnie si─Ö staje. A mianowicie oznacza ono jaki┼Ť niedobry wp┼éyw na nasze plony (je┼Ťli wcze┼Ťniej nie uda┼éo nam si─Ö ich zebra─ç). Powiedzmy rzucamy kostk─ů i w zale┼╝no┼Ťci od oczek: nasze plony choruj─ů, przychodzi gradobicie, upa┼éy, jakie┼Ť ┼╝yj─ůtka niedobre.. na innym polu postawi┼éabym punkt z ┼Ťrodkami ochronnymi, gdzie mo┼╝na kupi─ç ┼Ťrodki "zaradcze (mo┼╝na, ale nie trzeba), kt├│re tutaj mo┼╝na wykorzysta─ç ( a wi─Öc nawozy, nag┼éy deszcz itp).
Reasumuj─ůc: kupuje/lub nie nawozy nast─Öpnie staj─Ö (niestety) na polu niechcianym i po rzucie kostk─ů mam chorob─Ö marchwi - je┼Ťli mam nawozy, to je wykorzystuje, je┼Ťli nie, to trace upraw─Ö.

Poza tym proponuj─Ö w ca┼éym cyklu 3 razy ( nie 2, jak wcze┼Ťniej proponowa┼éam) umie┼Ťci─ç pole z upraw─ů, tak, aby by┼éa mo┼╝liwo┼Ť─ç dokonywania w tym miejscu r├│┼╝nych czynno┼Ťci: wtedy mo┼╝naby latem dawac nawozy, deszcz itd, a tym samym zabezpieczy─ç si─Ö przed chorob─ů, upa┼éami (to 2 pomys┼é - tutaj gdy stajemy na polu z chorob─ů, to albo jestesmy wczesniej zabezpieczeni, albo oszczedzalismy i tracimy).

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2009, o 17:56 
Starszy Napojowiec
Starszy Napojowiec

Troch─Ö propozycji ju┼╝ dalismy..proponuj─Ö zatrzymanie si─Ö na chwil─Ö. Poczekajmy na MarDeb'a - niech si─Ö wypowie co o tym my┼Ťli. MarDeb, je┼Ťli jest to mozliwe, to prosimy o now─ů plansz─Ö z naniesionymi poprawkami (tymi oczywiscie, kt├│re uznasz za stosowne) - wtedy b─Ödzie mo┼╝na dalej rozmawiac.

G├│ra
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 29 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast─Öpna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy to forum: Brak zalogowanych u┼╝ytkownik├│w i 0 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: